parallax background

آموزش مرغ پاپ‌کورنی

آموزش طعم‌دار کردن آب و شربت زعفران
آموزش طعم‌دار کردن آب و شربت زعفران
موزش شربت گل‌گاو زبان سرد و شربت زنجبیل و دارچین
گل‌گاوزبان سرد و شربت زنجبیل و دارچین

فیلم کامل آموزش مرغ پاپ کورنی:


دانلود فیلم بالا، حجم: 44 مگابایت
🔶مرغ پاپ ‌کورنی یا چیکن ‌پاپس یک غذای ساده و سریع است که بین کودکان بسیار محبوب و دوست‌داشتنی است⁦❤️⁩⁦❤️⁩👍 ⁣⁣
🔶در رستوران‌های کی‌اف‌سی برای درست کردن چیکن استریپس و زینگر، قسمت گرد بالای سینه مرغ را جدا می‌کنند و برای جلوگیری از هدر رفتن مرغ، این سبک از مرغ سوخاری را به‌طور آزمایشی در شعب خود اجرا کردند تا با تکه‌های ریز مرغ غذایی خوشمزه ارائه کنند🎯 ⁣⁣
🔶برای درست کردن این نوع از مرغ سوخاری بهتر است از آرد سفید نول سه صفر گندم یا همان آرد شیرینی‌پزی استفاده کنید. ⁣⁣
🔶نشاسته ذرت باعث ترد شدن بیشتر لایه سرخ‌شده می‌شود ⁣⁣
🔶سعی کنید بلافاصله بعد از غلتاندن در آرد مرغ‌ها را وارد روغن کنید و قبل از آن حتماً از داغ بودن روغن مطمئن باشید
مواد لازم مرغ پاپ کورنی:
مرغ یک سینه مرغ بزرگ
آرد سه صفر دو لیوان
سیر سه حبه
پودر سیر یک قاشق چایخوری
پودر پیاز سه قاشق چایخوری
سرکه سفید سه قاشق غذاخوری
پکینگ پودر یک قاشق غذاخوری سرصاف
نشاسته ذرت سه قاشق غذاخوری
پودر پاپریکا یک قاشق غذاخوری
آویشن یک و نیم قاشق غذاخوری
فلفل قرمز نوک قاشق چایخوری
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم

متن فیلم مرغ پاپ کورنی:
ابوالفضل جعفری هستم، با آشپزتی‌وی در خدمتتان هستم. می‌خواهیم چیکن پاپس یا همان مرغ پاپ کورنی را باهم درست کنیم. یک روش خیلی حرفه‌ای و خیلی خوشمزه‌اش رو می‌خواهم به شما آموزش بدهم.
با قطعه کردن و طعم دار کردن مرغمان شروع می‌کنیم، سینه مرغ رو به‌صورت رشته‌های باریک با قطر یک تا یک و نیم سانتیمتر ببرید.
بعد دوباره تکه‌هایش رو کوچک‌تر از بندانگشت، بین اندازه یک تا دو سانت برش می‌دهیم. اگر تکه‌ها بزرگ باشند، حالت پاپ کورنی نمی‌شوند. بعد از یک‌بار درست کردن، مقدار سایز مناسب را متوجه می‌شوید.

حالا این را طعم دار می‌کنیم، فلفل سیاه و نمک به‌اضافه نصف قاشق چای‌خوری آویشن. این مقدار برای یک سینه مرغ بزرگ 300 گرمی که داشتیم هست. به‌اضافه سیر که خردکرده و به آن اضافه می‌کنیم.
برای مگنیت یا همان طعم دار کردن خود مرغ از سیر استفاده کنید ولی بعد برای طعم دار کردن آرد آن از پودر سیر استفاده خواهیم کرد.
سپس به‌اندازه دو تا سه قاشق غذاخوری سرکه سفید استفاده می‌کنیم. دلیل آن‌هم این هست که به‌عنوان حلال مواد عمل می‌کند و ضریب نفوذ ادویه‌ها در مرغ را بیشتر می‌کند. علاوه بر آن به ترشی آن احتیاج داریم.
بعد این مواد را با دست کامل هم می‌زنیم که ادویه در سرکه کامل حل شود.
اگر در مقدار خیلی زیاد مثلاً برای مهمانی یا رستوران می‌خواهید درست کنید، از قبل به مدت یک ربع تا نیم ساعت ادویه‌ها را با سرکه و چند قاشق آب کنار می‌گذاریم؛ و بعد روی مرغ می‌ریزیم.
حالا مرغ‌ها برای طعم دار شدن به زمان 3 تا 4 ساعت در یخچال نیاز دارند، حتی اگر زمان داشته باشید یک روز زمان بدهید که طعم خیلی قوی‌تر و خوشمزه‌تری می‌گیرد و سعی کنید این زمان را به آن بدهید.
آماده سازی آرد مرغ پاپ کورنی:
حالا می‌خواهیم آرد آن را آماده کنیم. بهتر است مقدار آرد را اضافه‌تر از نیاز بگیریم به دلیل اینکه مانند کی اف سی یا چیکن استرپس‌هایی که قبلاً آموزش دادم، باید در آرد خیلی زیاد غلتانده شوند. این آرد را می‌توان بعداً الک کرد و برای دفعات بعدی مجدد استفاده کرد و هدر نمی‌رود.

ما در اینجا دو لیوان آرد سه صفر یا همان آرد قنادی استفاده می‌کنیم.
برای این دو لیوان آرد، یک قاشق غذاخوری پودر سیر و یک قاشق غذاخوری پودر پیاز، نوک قاشق چای‌خوری فلفل قرمز، یک قاشق غذاخوری پاپریکا، کمتر از یک قاشق غذاخوری آویشن (حتماً از آویشن استفاده شود) و به‌اضافه نمک که مقدار آن سلیقه‌ای هست، در آرد مخلوط‌کنید.
البته در این نوع سوخاری‌ها همیشه گفتم که این مقدار ادویه در آرد سلیقه‌ای هست و بستگی دارد که چقدر بخواهید اسپایسی(ادویه‌ای) و تند شود و مقدار معمولی که تند نباشد، کمی کمتر از این مقدار هست. ولی همین تندی جذاب می‌کند.
و همچنین فلفل سیاه حتماً استفاده شود که اگر می‌خواهید ذرات تیره فلفل سیاه ‌روی غذا نمایان نباشد مثلاً برای سطح بالای کار در رستوران، می‌توانید از فلفل سفید استفاده کنید.
بعد از مخلوط کردن همه ادویه‌ها، کمی آرد آن را بچشید که مقدار کم یا زیادی ادویه‌ها را متوجه بشوید.

و حالا تفاوتی که آرد مرغ پاپ کورنی با چیکن استریپس دارد، دو ماده دیگر است:
اولی بکینگ پودر است چون می‌خواهیم تکه‌های کوچک پاپ کورنی کاملاً پف‌کرده باشند. خیلی زیباتر می‌شود و اینکه چون پوک‌تر و تردتر می‌شوند خوردن آن‌ها آسان‌تر هست. یک قاشق غذاخوری سر صاف بکینگ پودر اضافه می‌کنیم.
دومی نشاسته ذرت هست، برای اینکه لطافت بیشتری به آرد بدهد. سه قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه می‌کنیم.
همه این‌ها را با آرد کامل مخلوط می‌کنیم که یکنواخت بشوند.
حالا می‌خواهیم مرغ‌ها را داخل روغن بیندازیم فقط قبلش اجازه دهید روغن کاملاً داغ شود بعد تکه‌ها را داخل روغن داغ بیندازیم، به دلیل اینکه اگر روغن سرد باشد، آردهای دور مرغ شسته شده و به ته ظرف می‌روند. این مشکلی هست که در چیکن استریپس هم پیش میاید و زیاد سؤال می‌شود.

برای روغن از ظرف کوچک هم استفاده کنید که ارتفاع روغن بالا بیاید و روغن کمتری مصرف شود. بارها هم گفتم که روغن تا زمانی که رنگ، بو و طعم آن عوض نشده قابل‌استفاده مجدد تا چند بار هست. از حرارت خیلی زیاد هم استفاده نکنید که روغن به نقطه دود کردن برسد که در آن صورت باید دور ریخته شود.
حالا سیر را از روی تکه‌های مرغ جدا کرده و آن‌ها را درون آرد ادویه‌دار میندازیم.

بعد کاملاً با دست هم بزنید تا آرد به مرغ‌ها بچسبد.

بعد آردهای اضافه را با دست بتکانید .

و مرغ‌ها را حدود 5 تا 10 ثانیه به داخل آب نسبتاً سرد منتقل کنید؛ و بعد بلافاصله برداشته و بعد از چکیدن آب اضافه، آن‌ها را دوباره به داخل ظرف آرد منتقل می‌کنیم. دوباره هم می‌زنیم که به آرد آغشته شوند
بعدازاینکه این کار را کردیم برای مرحله بعد حاضر هستند و باید با غلتاندن آن‌ها در دست به آن‌ها شکل کروی بدهیم. فقط اینکه باید سریع انجام بدهیم که بین اولی و آخری زمان زیادی نگذشته باشد چون هرچقدر زودتر در روغن بیندازیم بهتر هست.

مطمئن شوید که روغن کاملاً داغ هست و این‌ها را در روغن بیندازید.

فقط این نکته را در نظر داشته باشید که نباید جای این تکه‌ها در روغن تنگ باشد و به هم بچسبند چون اولاً محل‌های به هم چسبیده سفید باقی می‌مانند و بقیه جاها طلایی قهوه‌ای می‌شود و نکته دیگر اینکه اگر بخواهید حالت پولکی و شاخی داشته باشد این فشردگی اجازه پف کردن کافی توسط بکینگ پودر را نمی‌دهد.
بنابراین متناسب با ظرف روغن تکه‌ها را بیندازید.

بعدازاینکه تکه‌های مرغ سوخاری شدند، آردها را از صافی رد کنید که تکه‌های بزرگ جدا شود و آرد صاف‌شده را نگه‌دارید و بارها استفاده کنید.
خوب دیدید که خیلی راحت هست و سریع آماده می‌شود و خیلی خوشمزه و حرفه‌ای می‌توانید درستش کنید. چیکن پاپس یا مرغ پاپ کورنی یکی از فست‌فودهای معروف هست و اگر شعبه‌های کی اف سی تشریف برده باشید همیشه در منو این را دارند. و حالا اگر در خانه درست کنید ازنظر مواد اولیه مثل روغن و مرغ خیالتان راحت‌تر هست؛ و بین بچه‌ها خیلی این چیکن پاپس محبوب هست چون حالت لقمه‌ای کوچک دارد.
با هر سسی می‌توانید آن را میل کنید ولی سس معمول برای آن همان کچاپ هست که می‌توانید کچاپ را با مقداری سس فلفل تند مخلوط‌کنید که جواب خوبی می‌دهد؛ و مرغ پاپ کورنی به خاطر نشاسته‌ای که دارد خیلی ترد و شکننده و خوشمزه هست. امیدوارم که درست کنید و لذت ببرید. ممنون از شما.

7 دیدگاه

 1. zsh64 گفت:

  سلام شف جعفری شما یکی از بهترینها در آشپزی و اموزش هستین اینکه انقدر متعهدانه کاملترین اموزش رو باحجم بسیار مناسب در سایت میزارین و صرفا محدود به اینستاگرام و تلگرامو … نیست اموزشها واقعا قابل تقدیر ممنون از زحماتتون

 2. فاطمه خالقی گفت:

  سلام شما دیدگاه من را به آشپزی عوض کردید. در ضمن مهارت های لازم را هم از شما آموختم. شوهرم و پسرم کاملا این تغییر را فهمیده اند و من هم دعاگویتان هستم.

  • سلام
   خدا رو شکر میکنیم که این فرصت رو در اختیار ما قرار داد تا بتونیم تاثیر مثبتی در سفره غذای شما عزیزان داشته باشیم
   و هدف خودم از این سبک آموزش این هست که از پختن غذا و آشپزی کردن به اندازه میل کردن غذا لذت ببرند
   موفق باشید و بهترینها رو درست کنید و لذت ببرید.

 3. k گفت:

  یعنی ارد سوخاری نمیخواد؟

 4. نرگس نادرپور گفت:

  درودها…این مرغ پاپ کورنی بینهایت عالی شد…و من بینهایت سپاسگزارم …شادی من نور راه شما باشه بزرگوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟