آموزش‌های رایگان (فیلم)

مرداد ۶, ۱۴۰۰
آموزش سالاد پاستا

آموزش سالاد پاستا و تن ماهی

سالاد پاستا هم از آن مجموعه غذاهایی است که انواع بسیار مختلف و متنوعی دارد. یک نوع که با کنسرو ماهی تن درست می‌شود را در اینجا می‌توانید یاد بگیرید که بسیار سریع آماده می‌شود و واقعاً خوشمزه و دوست‌داشتنی است.
تیر ۱۶, ۱۴۰۰
طرز تهیه فتا پاستا

آموزش فتا پاستا

فتا پاستا یک پاستا سنتی ایتالیا است که بدون گوشت و مرغ و با سبزی‌ها پخته می‌شود و البته با پنیر فتا👍 پنیر فتا در ایران پرمصرف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین پنیر است چون هر روز در صبحانه مصرف می‌شود.
تیر ۲, ۱۴۰۰
آموزش سوپ تره فرنگی

آموزش سوپ تره فرنگی

سوپ تره‌فرنگی یکی از سوپ‌های معروف رستورانی است که تقریباً با تمام ذائقه‌ها سازگار است چون طعم غالبی ندارد و بسیار لطیف و ملایم است.
خرداد ۱۲, ۱۴۰۰
طرز تهیه مرغ بریان خانگی

آموزش مرغ بریان

یکی از راه‌های جذاب و ساده پخت مرغ بریان کردن مرغ کامل در فر است که روشی سلامت برای پخت به‌حساب می‌آید و یکی از رازهای خوشمزه و نرم شدن مرغ بریان آغشته کردن لایه زیر پوست به مخلوط کره و سیر است.
خرداد ۸, ۱۴۰۰
عکس طرز تهیه پیتزا خانگی پپرونی بدون فر

طرز تهیه پیتزا خانگی پپرونی بدون فر

می‌خواهیم آموزش پیتزا پپرونی را با هم داشته باشیم، پیتزایی که اگر دسترسی به فر نداشتید، بدون فر و در ماهیتابه بتوانید درست کنید. همه چیز را برایتان کمی ساده‌سازی کردم تا بتوانید راحت‌تر و در خانه درست کنید.
خرداد ۸, ۱۴۰۰
طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

خمیر پیتزا که اینجا آموزش داده می شود ساده سازی شده است تا در عین خوب بودن، بتوانید راحت‌تر و خانگی درست کنید. فقط از آرد و مخمر فوری و شکر و نمک و روغن زیتون استفاده شده است.
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰
آموزش سموسه مرغ و کاری

آموزش سموسه مرغ و کاری

برای سموسه می‌توانید از خمیر یوفکا یا نان لواش استفاده کنید. در ضمن بعد از پیچیدن در نان یا خمیر می‌توانید قبل از سرخ کردن آن را در فریزر نگهداری کنید و همیشه غذایی آماده و سریع داشته باشید به‌شرط آنکه در ظرف بسته و یا کیسه پلاستیک زیپ‌دار نگه‌داری شود. 🔥
اردیبهشت ۸, ۱۴۰۰
آموزش گراتن بادمجان و قارچ

آموزش گراتن بادمجان و قارچ

گراتن‌ها انواع مختلف دارند که با سبزیجات مختلف و گوشت و سیب‌زمینی و غیره درست می‌شوند، برای لایه بالای گراتن از کره ، تخم‌مرغ ، آرد سوخاری یا انواع پنیر استفاده می‌شود که در سبک‌های مختلف می‌توانید از این مواد استفاده کنید.
فروردین ۲۵, ۱۴۰۰
آموزش استیک سینه مرغ

آموزش استیک سینه مرغ

استیک سینه مرغ یک روش بسیار سریع برای پخت مرغ است که در چند دقیقه با این روش غذایی خوشمزه و جذاب آماده می‌کنید⭐️👍این استیک با پوره سیب‌زمینی و سس قارچ سرو شده است.
فروردین ۱۸, ۱۴۰۰
آموزش پیاز ترش

آموزش پیاز ترش

این نوع ترشی پیاز یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای دورچین غذاها یا به‌اصطلاح ساید دیش هست👍⭐️این پیاز ترش بسیار خوش‌خوراک هست و به خاطر ترکیب طعم ترش و شیرین و شور مزه این پیاز بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است👌❤️