parallax background

طرز تهیه مرغ سوخاری کنتاکی (KFC) یک‌دقیقه‌ای

آموزش انواع چاقو و نحوه تیز کردن
فروردین ۹, ۱۳۹۸
طرز تهیه لوبیا پلو
آموزش لوبیا پلو
شهریور ۲۸, ۱۳۹۸
فیلم یک دقیقه ای:

برای دیدن فیلم کامل هفت دقیقه ای طرز تهیه مرغ سوخاری کنتاکی، اینجا کلیک کنید
طعم اصلی مرغ سوخاری کنتاکی تند است اما شما می‌توانید فلفل قرمز را از آن حذف کنید اما اگر می‌خواهید طبق استاندارد اصلی آن را درست کنید باید از فلفل قرمز در کنار فلفل سیاه نیز استفاده کنید. تمام طعم و مزه و شهرت مرغ سوخاری کنتاکی به ادویه‌های آن مربوط است و نسبت آن‌ها در غذا بسیار مهم است.
مواد لازم مرغ سوخاری کنتاکی:
مرغدوعدد به صورت کامل
پودر سیرسه قاشق چایخوری
پودر سیرسه قاشق چایخوری
پودر پیازسه قاشق چایخوری
پودر پیازسه قاشق چایخوری
پودر پاپریکادو قاشق چایخوری
فلفل قرمزیک قاشق چایخوری
آویشندو قاشق چایخوری
آردسه پیمانه
نمکدو قاشق چایخوری
فلفل سیاهیک قاشق چایخوری
باتر میلکبه مقدار لازم


طرز تهیه باتر میلک:
برای تهیه باتر میلک کافی است به ازای هر یک لیوان شیر یک قاشق سرکه سفید به آن اضافه کنید. بعد از گذشت 10 دقیقه تا یک ربع یک شیر غلیظ شده در اختیار داریم.
دو مرغ کامل را قطعه‌قطعه کرده به‌طوری‌که ران مرغ را دو قسمت کرده و کتف و سینه را از هم جدا می کنیم. صبر می‌کنیم تا مرغ‌ها خشک شود. بعد از خشک شدن مرغ، در بدنه و بخش‌های داخلی آن سوراخ‌هایی ایجاد می‌کنیم. این کار برای جذب مواد بسیار مؤثر است. به یاد داشته باشید که برای مرغ سوخاری کنتاکی، پوست مرغ را جدا نکنید.

در این مرحله ادویه‌ها را باهم دیگر مخلوط کرده و مرغ را آغشته به ادویه می‌کنیم به این کار اصطلاحاً dry up می‌گویند. که به معنی مگنت کردن خشک است

بعد از اتمام مرحله قبل، باتر میلک را روی مرغ ریخته و درب ظرف را می‌بندیم و آن را در یخچال می‌گذاریم و حدود دو تا سه ساعت زمان می‌دهیم تا مرغ‌ها کاملاً دارای طعم و مزه شوند.

حال ادویه‌ها را با آرد مخلوط کرده. 2 عدد تخم‌مرغ را در ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط می‌کنیم. دو عدد تخم‌مرغ را در ظریفی ریخته و 3 یا 4 لیوان آب به آن اضافه می‌کنیم و شروع به هم زدن می‌کنیم تا به‌صورت یکنواخت دربیاید. حال تکه‌های مرغ را از درون ظرف اولیه درآورده و داخل ظرف آرد قرار می‌دهیم. برای این کار همیشه یک دستتان را تمیز نگه‌دارید تا آرد به آن نچسبد.

بعدازآن مرغ‌ها را آغشته به تخم‌مرغ کرده و دوباره در ظرف آرد می‌اندازیم. برای تمام تکه‌های مرغ این کار انجام می‌دهیم. به این نکته توجه داشته باشید که گوشه‌ای از مرغ را بگیرید چراکه اگر آرد از مرغ جدا شود در هنگام سرخ کردن آن قسمت می‌سوزد.

بعدازاین مرحله نوبت به آن می‌رسد که مرغ‌ها را سرخ‌کنیم. به دلیل سرد بودن مرغ، درجه داغی روغن کمی پایین می‌آید ازاین‌رو شعله را کمی زیادتر می‌کنیم. البته این را هم در نظر بگیرید بعد از گذشت 2 الی 3 دقیقه دوباره درجه شعله را به همان حالت اولیه برگردانید. تا از سوختن بخش بیرونی مرغ جلوگیری کنید.

بعدازاینکه مرغ شما به رنگ طلایی درآمد به‌طور کامل پخته‌شده است. آن‌ها را از روغن درآورده و روی دستمالی گذاشته تا روغن اضافی آن گرفته شود.

حال مرغ سوخاری کنتاکی شما آماده سرو شدن است. آن را با سس تند سرو کنید. لازم به ذکر است این سس تند را می‌توان در مرحله‌ای که از تخم‌مرغ استفاده می‌کنید، به تخم‌مرغ خود اضافه کنید.

2 دیدگاه

  1. Avatar 655189755923 گفت:

    عالی بهترین استاد در پیج اشپزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *