parallax background

آموزش کتف مرغ سوخاری

آموزش رولت سیب زمینی
آموزش رولت گوشت و سیب‌زمینی
آموزش سوپ کدو حلوایی
آموزش سوپ کدو حلوایی

فیلم کامل آموزش کتف مرغ سوخاری:


دانلود فیلم بالا، حجم: 49 مگابایت
شما می‌توانید با این آموزش خوشمزه‌ترین و زیباترین کتف مرغ سوخاری را درست کنید و از آن لذت ببرید🙂❤️

این سبک از کتف سوخاری برای مهمانی‌ها و بوفه پذیرایی بسیار مناسب است و پیشنهاد می‌کنم در اولین فرصت این غذا را امتحان کنید👌🔥

مقداری از پنیر پیتزا را می‌توانید مخلوط نکنید و جداگانه در هنگام پیچیدن مایه مرغ به دور استخوان در وسط قرار داده تا هنگام خوردن این غذا مغز کاملاً پنیری داشته باشد. این ترکیب را با ران مرغ هم می‌توانید امتحان کنید فقط حجم آن را کوچک درست کنید تا حرارت روغن به مرکز غذا برسد🔥👍

امیدوارم بهترین‌ها را برای خودتان و عزیزانتان درست کنید و از خوردن این غذا لذت ببرید ❤️⭐️⭐️⭐️

مواد لازم کتف مرغ سوخاری:
کتف مرغ یک کیلوگرم
پیاز یک عدد متوسط
سیب زمینی یک عد کوچک
هویج یک عدد متوسط
برگ بو دو یا سه برگ
پودر پیاز یک قاشق چای‌خوری
پودر سیر نصف قاشق چای‌خوری
زردچوبه یک قاشق چای‌خوری
پنیر پیتزا صد تا دویست گرم
تخم مرغ دو عدد
پودر سوخاری دانه ریز به مقدار لازم برای سوخاری
آرد به مقدار لازم برای سوخاری
روغن سرخ کردنی به مقدار لازم برای سوخاری
پودر آویشن به مقدار لازم
فلفل سیاه و قرمز به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

متن فیلم کتف مرغ سوخاری
آموزش کتف مرغ سوخاری رو برای شما ضبط می‌کنیم، غذای خیلی ساده‌ای هست. درعین‌حال خیلی زیباست و خیلی خوشمزه است.
بعد برای پذیرایی، برای مهمانی‌هایتان عالی هست؛ و اینکه فوق‌العاده راحت هست، الآن آموزش آن را ببینید.

برای درست کردن این غذا ما از کتف مرغ استفاده می‌کنیم، کتف یا همان بازوی مرغ که از بال جدا شده باشد.
و ابتدا در مرحله اول کتف‌هایمان را کامل می‌پزیم.

برای طعم دار کردن کتف مرغمان برای مرحله اول، ما از پیاز استفاده می‌کنیم. یک پیاز متوسط داریم. هویج داریم، دو سه دانه برگ‌بو، پودر سیر، پودر پیاز به‌اضافه زردچوبه.
شما درست است که از پیاز استفاده می‌کنید ولی حتماً از پودر پیاز استفاده کنید چون در این غذا تأثیرات متفاوتی دارند.

برگ‌بوها را هم فقط نصف کنید، خیلی خردش نکنید که بعداً نتوانید از داخل غذا جدایش کنید. چون میدانید که برگ‌بو هیچ‌وقت نمی‌پزد و همیشه سفت باقی می‌ماند و فقط نصفش می‌کنید که اسانس آن راحت‌تر از آن خارج شود.
به‌اضافه نمک. فقط دو تا سه دقیقه در این مرحله یک تفت می‌دهیم.

یک مقدار که پیازها نرم شد و رنگ هویج‌ها عوض شد، به آن یک قاشق چای‌خوری زردچوبه به‌اضافه یک قاشق چای‌خوری پودر پیاز و به‌اندازه نصف قاشق چای‌خوری هم پودر سیر اضافه کنید. به‌اضافه یک مقدار هم فلفل سیاه.

حالا کتف یا همان بازوهای مرغ رو به آن اضافه می‌کنیم و به هم می‌زنیم و اصلاً نمی‌خواهیم که سرخ شود یا تفت بخورد. بلافاصله به آن دو تا سه لیوان آب اضافه می‌کنیم، آبی که داغ یا جوشیده باشد.
آب را خیلی زیاد نریزید که کل طعم مرغ‌ها وارد آب نشود. بعد درب آن را بگذارید که روی حرارت خیلی کم مرغ‌ها کامل پخته و نرم شود.

حدود یک ساعت زمان دادیم که این کتف یا همان بازوهای مرغ بپزند و نرم شوند. نکته این هست که خیلی سریع می‌پزد شاید بعد از بیست دقیقه تا نیم ساعت، ولی چون می‌خواهیم کاملاً نرم‌ بشوند و می‌خواهیم این را له و خمیری کنیم، پس حداقل یک ساعت با درب بسته حتماً زمان بدهید که این‌ها بپزند.
بعد از یک ساعت یکی دو تکه از آن‌ها را یک تست کوچک بگیرید اگر به‌راحتی جدا شد و در دست له شد آن زمان پخته است.

حالا مرغ‌ها رو از آب خارج کنید و فقط چند دقیقه در هوای آزاد به آن زمان بدهید. حالا اگر جلوی پنجره باشد خیلی بهتر هست که این‌ها سرد شوند که قابل‌لمس باشند چون باید این مرغ‌ها از استخوان جدا شوند.
فقط در این فاصله تا مرغ‌هایمان سرد شود و آماده کنیم، روغن سرخ‌کردنی را می‌گذاریم روی حرارت خیلی ملایم تا داغ شود.

بعدازاینکه مقداری حرارت از دست داد بعد حالا شروع کنید تمامی گوشت‌ها رو از استخوان جدا کنید.
وقتی ما گوشت را از استخوان جدا می‌کنیم، روی استخوان در دو انتها غضروف هست. غضروف‌های دو سر را کامل جدا کنید و استخوانی که باقی می‌ماند را کامل در ظرف‌شویی با اسکاچ یا ابر سفت بشویید تا هیچ گوشتی روی آن باقی نماند و یک استخوان سالم تمیز داشته باشیم.

بعدازاینکه همه استخوان‌ها را جدا کردیم. حالا این گوشت را باید بکوبیم، با گوشت‌کوب یا همین مشییر که برای درست کردن پوره سیب‌زمینی هست، فرقی نمی‌کند، با هرچه که شما در دسترس داشتید. یا اگر در مقدار خیلی زیاد می‌خواهید درست کنید می‌توانید در غذا ساز بریزید با دور کند تا کاملاً از هم جدا شوند.
فقط اینکه گوشت‌ها را با چاقو خرد نکنید به دلیل اینکه چسبندگی را از دست می‌دهد. ما می‌خواهیم که این‌ها در اثر له شدن از هم باز شوند. با دست هم می‌توانید ماساژ بدهید و له کنید.
به‌قدری بکوبید تا مثل این تصویر کاملاً ریز شود و بافتی بگیرد که وقتی به هم فشار می‌دهیم کاملاً چسبناک شده و مانند خمیر شکل‌پذیری داشته باشد.

به دلیل اینکه این گوشت کتف در ترکیب موادی که ذکر شد جوشیده بود، کلاً یک ماده طعم دار هست و نمی‌خواهد خیلی ادویه خاصی به آن اضافه کنید فقط مقدار خیلی کمی در حد اینکه به آن چاشنی دهیم نمک و فلفل سیاه به‌اضافه کمی فلفل قرمز اضافه می‌کنیم. من پرک فلفل قرمز می‌ریزم ولی شما می‌توانید از پودر یا سس فلفل قرمز هم استفاده کنید.
بعد به‌عنوان یک عطر دار طعم‌دهنده هم از آویشن خشک استفاده می‌کنیم؛ و فقط خیلی زیاده‌روی نکنید و بگذارید مرغ طعم خودش را داشته باشد.
برای اینکه ما چسبناکی بیشتری در این خمیر ایجاد کنیم، ما اینجا تقریباً یک کیلو کتف مرغ داشتم که حالا استخوان‌هایش رو جدا کردم، برای این یک کیلو یک سیب‌زمینی کوچک حدود 150 گرمی داخل آن رنده می‌کنیم. سیب‌زمینی خیلی زیاد نریزید که کلاً مزه سیب‌زمینی بگیرد.
سیب‌زمینی به این منظور اضافه می‌شود که حالت چسبندگی و خمیری و شکل پذیرش را بیشتر کند.
حالا داخل آن پنیر پیتزا یا همان موزارلا که آموزش دادیم یا همان پنیر موزارلای آماده را رنده کنید. پنیرهای دیگری مثل گودا و چدار هم می‌توانید به‌عنوان جایگزین استفاده کنید.

حالا باید این‌ها را کامل با دست ورز بدهیم. برای این کار وقت بگذارید مثل همان آموزش همبرگر، هرچقدر بیشتر ورز بدهیم خمیر منسجم‌تری خواهیم داشت و احتمال اینکه ترک بخورد در روغن از بین می‌رود.
پس سعی کنید دو سه ‌دقیقه وقت بگذارید و کامل ورز بدهید.
حالا به حالت کاملاً چسبنده‌ای می‌رسیم که می‌توانیم متوجه شویم که ماساژ کافی است.

مرحله سوخاری کردن:
این‌ها همان استخوان‌هایی هست که تمیز شستیم و آماده استفاده هستند.

دو تا تخم‌مرغ داریم. مقدار کم در حد دو سه قاشق غذاخوری آب اضافه می‌کنیم. به‌اضافه مقدار کمی نمک و فلفل سیاه. اگر آرد سوخاری که استفاده می‌کنید اسپایسی هست و ادویه دارد، نمک و فلفل سیاه لازم نیست.
بعد از هم زدن تخم‌مرغ‌ها مانند همیشه در مورد سوخاری‌ها، آرد سفید، آرد سوخاری و تخم‌مرغ داریم.

حالا از مایع مرغ گلوله‌هایی به‌اندازه کتف مرغ که سوخاری می‌شود برمی‌داریم، با وزنی حدود 45 گرم مثلاً به‌اندازه یک نارنگی خیلی کوچک یا کمی بزرگ‌تر از گردوی باپوست.
مانند آموزش همبرگر، گلوله را با انداختن به کف دست‌ها ضربه بزنید تا ترک‌های آن از بین برود و بعد در دست‌ها فشرده می‌کنیم، هرچقدر فشرده‌تر شود، شکل‌پذیری آن بیشتر شده و ترک‌های آن‌هم از بین می‌رود و در روغن باز نمی‌شود.
حالا استخوان را از سمت پهن‌تر وارد خمیر کنید و تا نزدیک طرف دیگر داخل می‌بریم؛ و با دست به خمیر فشار می‌آوریم و به آن مجدد شکل کروی می‌دهیم.

درروش دوم می‌توانیم به‌جای گلوله کردن مواد، آن‌ها مانند شکل بر روی دست پهن کنیم و بعد استخوان را وسط آن قرار داده و مواد را دور آن می‌پیچیم و با دست شکل می‌دهیم که حالت کروی پیدا کند. مقداری باید برای ظریف‌کاری آن‌وقت بگذارید.
و جاهایی که ترک مشاهده شد با دست ترک‌ها را می‌بندیم. چون ممکن است از جایی که ترک دارد در روغن بازتر شود. به همین ترتیب همه گلوله‌ها را آماده و متقارن می‌کنیم و بعد به سراغ مرحله بعد و سوخاری کردن می‌رویم.
فقط دقت داشته باشید که برای حمل این‌ها یا هنگام سوخاری کردن و برداشتن از روغن از استخوان آن نگیرید چون به‌جایی متصل نیست و ممکن است شل شده و خارج شود.

سوخاری کردن:

مثل سوخاری کردن‌های همیشگی، تخم‌مرغ با آب‌داریم و آرد سفید و پودر سوخاری. برای پودر سوخاری هم از دانه‌ریز استفاده کردم و از دانه‌درشت پولکی استفاده نمی‌کنیم چون برای این نوع کتف سوخاری، پودر دانه‌ریز زیباتر می‌شود.
آرد سوخاری:
برای درست کردن آرد سوخاری هم به‌جای پودر آماده، می‌توانید نان باگت خشک را پودر کنید یا به آموزش پودر سوخاری مراجعه کنید که از طریق پودر کردن نان تست برشته‌شده آموزش داده‌ام.
حالا مانند همه سوخاری‌هایمان اول در آرد می‌زنیم، بااحتیاط که استخوان شل و خارج نشود. بعد که همه را در آرد زدیم کنار می‌گذاریم تا آرد با رطوبت کم گلوله‌های ما، به آن بچسبد.

بعد کتف‌ها را داخل تخم‌مرغ و بعد آرد سوخاری می‌زنیم. فقط دقت بفرمایید که بهتر هست برای حفظ زیبایی، قسمت استخوان داخل تخم‌مرغ و آرد سوخاری نرود.
و در آخر هم اگر جایی از گلوله نامتقارن شده بود آن را با دست درست کنید.

بعد تست داغی روغن را با انداختن تکه کوچکی از سوخاری داخل روغن انجام می‌دهیم که اگر بلافاصله حباب تولید شد و کف کرد، روغن داغ هست.
فقط اینکه باز تأکید می‌کنم که از استخوان برای بلند کردن نگیرید چون به‌جایی متصل نیست.
بعد این‌ها را تک‌به‌تک در روغن می‌اندازیم

همان‌طور که می‌بینید غذای خیلی شیک و زیبا و متفاوتی هست درعین‌حال که خیلی خوشمزه نیز هست و برای پذیرایی عالی است و همین‌طور مطمئناً بچه‌ها عاشق آن هستند.

امیدوارم که حتماً درست کنید و از میل کردنش لذت ببرید. ممنون که نگاه کردید❤️⭐️⭐️⭐️

3 دیدگاه

 1. امین گفت:

  باسلام و خسته نباشید

  غذا هایتان خیلی عالی است و خیلی هم خوشمزه

  فقط من نان تست رو خیلی توی اینترنت زدم و همشون درست نمیشدن

  مطمئنم که شما میتوانید درست کنید

  ممنون میشم که درست کنید

  خیلی متشکر . انصاری

  • با عرض سلام و سپاس امین عزیز
   خداروشکر که رضایت از آموزش ها دارید و تشکر از لطف و همراهی ارزشمند شما
   بله حتماً پیشنهاد شما برای قرار گرفتن در لیست آموزشها بررسی می شود.

 2. ملیحه گفت:

  سلام و عرض ادب
  جناب آقای جعفری من دوره های پیتزا وکباب را خریداری نمودم و آموزش ها بسیار عالی هست. لطفا دوره نوشیدنی های گرم و سرد هم آموزش دهید. و آیا دوره جدیدی هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟