parallax background

آموزش سالاد سزار

آموزش همبرگر
آموزش میگو سوخاری

فیلم آموزش کامل سالاد سزار:


فرم متنی آموزش سالاد سزار:

سالاد سزار از محبوب‌ترین سالادها در دنیاست و در ایران جز سالادهایی است که بسیار شناخته‌شده است. در هر رستورانی جز پرفروش‌ترین سالادها محسوب می‌شود. تقریباً تمام رستوران‌هایی که در ایران وجود دارد برای سالاد سزار از مرغ استفاده می‌کنند ولی در حالت کلی از هیچ‌گونه گوشت سفید و یا قرمزی نباید استفاده کرد. اصل این سالاد ایتالیایی است و فقط با کاهوی پیچ و نان تست‌شده و پنیر پارمیژان درست می‌شود. حتی برای سرو آن هیچ سسی استفاده نمی‌شود.
مواد لازم:
سرکه سفید به مقدار لازم
سینه مرغ به مقدار لازم
سس خردل به مقدار لازم
سس مایونز به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
حبه سیر سه عدد
رزماری تازه یا خشک‌شده به مقدار لازم
کاهوی پیچ به مقدار لازم
نان تست یا سبوس‌دار یا نان جو یا نان باگت حلقه‌ شده به مقدار لازم
پودر پنیر پارمیژان به مقدار لازم
لیموترش یک چهارم عدد
نارنج (در صورت موجود بودن) یک چهارم عدد


در تمام دنیا سالاد سزار با کاهوی پیچ درست می‌شود اما شما می‌توانید با کاهوی مجلسی یا کاهوی فرانسوی بنفش یا سبز آن را درست کنید.
بریدن کاهو مرحله‌ی بسیار مهمی است، در بعضی از رستوران‌ها چه داخلی و چه خارجی، گاهی کاهوها را در حدی درشت قسمت می‌کنند که با دست آن‌ها را باید میل کرد. کاهوی پیچ را از قسمت پایین آن به‌طوری برش می‌دهیم که ساقه‌ی آن در یک‌طرف قرار گیرد. با یک برش v مانند ساقه آن را جدا می‌کنیم.

اگر سالاد را بلافاصله بعد از درست شدن، مصرف نمی‌کنید بهتر است برای برش کاهوها از چاقوی سرامیکی استفاده کنید چراکه دوام و ماندگاری آن را بالا می‌برد. اگر دقت کنید کاهو همیشه از جایی قهوه‌ای می‌شود که برش‌ها صورت گرفته. اگر چاقوی سرامیکی در دسترس شما نبود می‌توانید برگ‌های کاهو را نیز با دست از هم جدا کنید.
د ر هنگام برش، وسط کاهو را درآورده و قسمت بیرونی آن را با چاقو براش دهید. تا از ریز شدن زیاد قسمت داخلی جلوگیری کنیم. برگ‌های وسط آن را از یکدیگر با دست جدا کنید.
ابتدا با چنگال یا سیخ چوبی سوراخ‌هایی روی آن ایجاد کنید تا مواد به‌طور کامل درون آن برود.
سپس به آن فلفل سیاه و نمک را اضافه می‌کنیم.

سپس 1.4 آب‌لیمو و در صورت وجود داشتن نارنج، به مرغ اضافه کنید. با توجه به مقدار ترشی که خودتان می‌خواهید، می‌توانید، مقدار آن را تغییر دهید.
رز ماری‌ها را به‌طور کمی برش دهید تا بوی بیشتری از آن خارج شود.

یک حبه سیر را به‌صورت حلقه‌ای درآورده و به آن اضافه کنید. در این مورد می‌توانید سیر را رنده و یا له کنید اما حلقه‌ای کردن آن باعث می‌شود راحت‌تر از مرغ جدا شود.
درب ظرف را بسته و به مدت یک الی دو ساعت آن را در یخچال گذاشته تا مرغ به‌خوبی طعم بگیرد.
بعدازاین مدت مرغ را در تابه‌ای گذاشته و روی حرارت کم می‌گذاریم. مقداری از آب‌نارنج و آب‌لیموی درون ظرف را روی آن ریخته و درب ظرف را می‌بندیم تا با حرارت کم پخته شود

نان سالاد سزار: ابتدا گوشه‌های نان را برش می‌دهیم؛ چون تست کردن نان باعث خشک شدن گوشه‌های آن می‌شود.

در این زمان درون تابه‌ای مقداری روغن‌زیتون طعم دار شده را می‌ریزیم و نان‌ها را درون تابه قرار می‌دهیم.

در تمام دنیا سالاد سزار با کاهوی پیچ درست می‌شود اما شما می‌توانید با کاهوی مجلسی یا کاهوی فرانسوی بنفش یا سبز آن را درست کنید.

سس سالاد سزار: سس استاندارد سالاد سزار سسی است که با خمیر ماهی کولی درست می‌شود؛ اما به دلیل دسترسی دشوار آن زیاد مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. این سسی که هم‌اکنون توضیح داده می‌شود برای سالادی که در ایران به‌صورت خانگی و یا رستوران‌ها درست می‌شود، مورداستفاده است. ابتدا 3 قاشق مایونز را با دو قاشق سس خردل و چند قطره سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط می‌کنیم. همچنین به آن چند قطره لیموترش و فلفل سیاه و نمک نیز به آن اضافه می‌کنیم.

یک حبه سیر را رنده کرده چراکه تمام طعم سالاد سزار به آن سیری است که داخل آن می‌ریزیم. آن را کامل با یکدیگر مخلوط کرده تا کاملاً با یکدیگر یکنواخت شوند.

گوشه‌ای از یک حبه سیر را بریده و روی نان‌های تست‌شده می‌کشیم تا طعم بیشتری از سیر را به خود بگیرد.

نان‌ها را با دست تکه کنید تا نامتقارن بودن تکه‌ها ظاهر زیباتری به آن بدهد. مرغ‌ها را حتماً تکه شده و سرد شده روی سالاد بگذارید. مرغ داغ، باعث نرم شدن کاهو در زیر مرغ می‌شود و تازگی آن‌ها از دست می‌رود.

در مرحله آخر کاهوی شسته شده و خشک‌شده را با دو دست فشرده کرده تا به‌صورت مجموعه‌ای کنار یکدیگر قرار گیرند.

مرغ‌های آماده‌شده را و همچنین تکه‌های نان‌ها روی سالاد گذاشته و روی آن فلفل سیاه و پنیر پارمیژان می‌ریزیم. بخش اصلی پنیر را روی مرغ ریخته و مقداری از آن را برای تزئین می‌توان در داخل بشقاب در قسمت‌های خالی ظرف ریخت.

سسی را هم که آماده کرده‌ایم، کنار سالاد سرو می‌کنیم. سس را به‌هیچ‌وجه روی سالاد نریزید بلکه حتماً در ظرف جداگانه‌ای سرو شود چون یک‌چیز سلیقه ایست و بسیاری از افراد این سالاد را فقط با کاهو و مرغ می‌پسندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟